14 marca odbył się dzień skupienia konińskiej wspólnoty OCDS. Było to szczególne spotkanie ze wzgledu na Święto Patronalne Wspólnoty. W tygodniu poprzedzającym uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP konińska Wspólnota szczególnie  zwraca się z czcią do swojego Opiekuna. W niedzielę o. Aleksander, karmelita bosy, poświęcił kopię cudownego obrazu św. Józefa z Sanktuarium Św. Józefa w Poznaniu, która otaczana będzie kultem przez konińską Wspólnotę świeckich karmelitów.

W dniu Święta Patronalnego konińska Wspólnota Świeckiego Karmelu publicznie oświadczyła wobec wiernych w kościele o złożeniu w intencji ks. Józefa Wysockiego (proboszcza parafii) prośby o wpisanie – na zawsze – do księgi Mszy Św. Wieczystych u Ojców Karmelitów Bosych w Sanktuarium Św. Józefa w Poznaniu. Jest to wyraz życzeń imieninowych, szczególnych, bo w roku poświęconym Opiece właśnie Św. Józefa.

Była również sposobność do nałożenia szkaplerza karmelitańskiego przez Ojca Asystenta. Cieszymy się, że możemy szerzyć w świecie przesłanie o szkaplerzu karmelitańskim. Cieszymy się szczególnie z tego, że są wierni, którzy pragną powierzyć się cudownej opiece Najśw. Maryi Panny. Wszystko na chwałę Bożą !